HL Süzgeçler Üretici Tanıtımı

İLETŞİM

HL Süzgeçler Üretici Tanıtımı

Düzgün bir akışı HL sağlar

1950 yılında Leopold Hutterer ve Viktor Lechner kimya endüstrisi ve su tesisatçıları için hammaddesi kurşundan olan ürünler üretmek üzere bir şirket kurdu. O zamanki şartlar şirketin oluşumu için bu sektörlerin gerek teknik gerekse ticari anlamdaki çok yönlü isteklerini yerine getirebilecek düzeydeydi.

Küçük bir imalathanede üretime başlandı, birkaç yıl sonra bugünkü şirket merkezinin bulunduğu fabrika arsası satın alındı. Gayret ve özenle, yavaş yavaş firma geliştirilmeye devam edildi.
Yıllar geçtikçe tesisat sektöründe hissedilir derecede kurşun yerine plastik hammaddesi kullanılma eğilimi başladı. Bu değişim işletme yönetimi tarafından doğru zamanda fark edilerek, ürünlerin kurşun yerine plastikten üretimine sistematik olarak geçilmeye başlandı. Bu geçiş zor, fakat başarı ile sonuçlandı. Bugün firma ürünlerini sadece iç piyasanın hizmetine sunmakla kalmayıp, üretiminin yarısından fazlasını yurt dışına başarıyla ihraç etmektedir.

1982 yılında firmanın kurucularından Leopold Huttterer’in vefaatiyle, kızı Christl Schütz-Hutterer şirket yönetimini firmanın diğer ortağı Viktor Lechner’le birlikte üstlendi. 1998 yılında Viktor Lechner’in de ölümüyle Christl Schütz-Hutterer şirket idaresini tek başına ele aldı. 2001 yılında firma azimli, emektar ve uzman eleman kadrosunun desteğiyle HL Hutterer & Lechner GmbH ismi altında yeniden yapılandı.
Firma sürekli olarak geliştirdiği yeni ürünleri, yoğun ve özenli müşteri ilişkileri sayesinde yurt içinde ve yurt dışında iyi bir isim yapmayı başardı.

1993 yılında 6000 m²' lik komşu arazi satın alınarak daha ileri düzeydeki genişlemeler için yeterli büyüklük sağlanmış oldu.

İşletme bugün 10.000 m² arazi üzerinde en modern üretim ve işleme makinaları ile donatılmış, püskürtme döküm kalıpları, mekanik donanımlar ve özel makinaların bulunduğu iyi techizatlı atölyelerinde ürünlerini üretmektedir. Şu anda yaklaşık 100 kişilik personeli bulunmaktadır.

HL firması, ürünlerini, 1990 yılından bu yana Doğu ve Orta Avrupa ülkerine ihraç etme çabasını gösterdi. Bu amaçla Budapeş’tede bir informasyon bürosu kurdu. Bunu hızla Brünn, Pressburg, Varşova, Maribor, Milano ve yaklaşık bir yıl öncede Moskova’da kurulan bürolar izledi. Batı Avrupa’daki ihracat pazarı Almanya’dan takip edilmektedir.

Firma HL bugün yenilikçi ürünleri ve yoğun pazar araştırmaları sayesinde üretiminin % 60' lık kısmını ihraç etmektedir. Ürün kalitesini mükemmelleştirmek yönünde gösterdiği çabalar sayesinde 1995 yılında ISO 9001 sertifikasını aldı. Kaliteli, yenilikçi ürün politikası aynı zamanda müşterilerinin isteklerini hızlı ve güvenli bir şekilde yerine getirme arzusu firmanın en önde gelen işletme misyonunu olduğundan:

Düzgün akışı HL sağlar.

Bugün şirket sadece Avusturya’da değil, Avrupa çapında da başarılı bir müteşebbis olarak kendini göstermektedir. Ürünlerinin yaklaşık % 60’lık kısmını yurt dışına ihraç etmektedir. Bu başarıya montajı kolay ürünleri, isabetli yatırımları, akıllı pazar politikaları, özenli ve birbiriyle dayanışma içinde çalışan elemanlarının yardımıyla ulaşmıştır. Şirketin merkezinin bulunduğu Himberg’te 80 kişilik eleman kadrosu “düzgün bir akışı“ sağlamaktadır. Diğer on satış temsilcilikleri Avrupa çapında 3 aşamalı pazarlama ağında (Sanayi-Ticaret-Tesisat) kendilerini desteklemektedir. “Dinlenmek paslandırır” vizyonu ile şirket bünyesinde düzenlediği bölgesel ve uluslararası seminerlerle elemanlarını ve müşterilerini bilgilendirmektedir.

İsabetli yatırımlar

1993 yılında sınırlı firma arazisi komşu arsalarında satın alınmasıyla iki katına çıkarılarak işletmenin geliştirilmesi için gerekli alan sağlanmış oldu. Bu amaçla yaklaşık 7 milyon Euro yatırım yapıldı. Paranın bir kısmı firmanın eski binasının esas yapısının bozulmamasına özen gösterilerek restore edilmesi, diğer hatırı sayılır bir kısmı da modern ve geliştirilmiş teknolojiler için sarf edildi. Avusturyalı Engel firmasının 15 yüksek teknolojili döküm makinaları ve montaj- imalat otomatları ile talep edilen HL-High-End ürünleri imal edilmektedir. Sonuç olarak ürünlerin üretiminde kaliteli ve çevre dostu plastik özellikle PE ve PP maddeleri kullanılmaktadır. Bilgisayar destekli üretim ve depolama idaresi rasyonel bir iş akışı sağlamakta bu da ürünlerin en kısa sürede teslimini mümkün kılmaktadır. Ama bu aile firmasının bütün yatırımlarının özünü elemanları ve müşterileriyle olan münasebetlerinde olduğu gibi dostluk oluşturmaktadır. “Düzgün bir akışı HL sağlar“.

Montajı kolay ürünler

Özellikle montajda kolaylığı önemseyen ürün politikası montajcı ve teknik firmaların işini kolaylaştırmaktadır. Amaç tek bir ürünle mümkün olan bütün kullanım alanlarının ihtiyacını karşılamaktır. Örneğin; mafsallar hem dikey hem de yatay montajı mümkün kılmakta, çeşitli çaplardaki bağlantılar PE-boru programlarıyla isim yapmış birçok firmanın ürünleriyle kullanılabilmektedir. Know-how sistemi tesisatçıların işini kolaylaştırmakta, bu da kullanıcı ve montajcılarla iyi bir diyaloğu mümkün kılmaktadır. Geleneksel olarak, firma HL ürünlerinin mükemmelleştirici her türlü öneriye açıktır.

Akıllı kafalar

Firma HL yeni bir ürünün ilk düşünce aşamasından seri üretimine kadar yaratıcı fikirleri gerçekleştirebilecek her türlü teknik (3D-CAD-CAM-System) imkana sahiptir. Özel imalathanesindeki modern üretim teknikleri, iyi donatılmış laboratuarı ve tabiki uzman kadrosuyla gelecekte de “düzgün akışı” garanti ediyor.


HL firması, süzgeç, sifon ve pis su çekvalf ihtiyacınıza geniş ürün yelpazesiyle tam olarak cevap vermektedir. HL ürünleri, tüm bu malzemelerinizi firma firma dolaşmadan tek bir marka adıyla almanıza olanak sağlar. HL geniş ürün yelpazesi ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.